Podmínky rezervace,prosím čtěte pozorně!


 

Než se rozhodnete pořídit si králíčka odpovězte si na následující otázky: 

Budu brát králíčka jako živého tvora a člena rodiny který má své potřeby i nálady stejně jako člověk a ne jako dočasnou věc které se zbavím jakmile nastanou nějaké problémy nebo nebude soužití s ním splňovat mé představy či mě za čas omrzí?

Pokud pořizuji králíčka kvůli dětem jsem připravený vzít veškerou zodpovědnost a péči o králíčka na sebe i když už děti o něj nebudou projevovat zájem?

Mám každý den dostatek času věnovat se mu po celý jeho život?

Mám doma dostatek místa pro velkou klec a můžu ho nechat i pravidelně volně proběhnout po pokoji?

Mám dostatek financí nejen na krmení a stelivo ale i na budoucí někdy hodně finančně nákladné návštěvy u veterináře když králíček onemocní?

Mám příbuzné nabo známé kteří se mi budou ochotni o králíčka postarat v době dovolené?

Pokud víte že nesplňujete tyto požadavky ani mi o králíčka NEPIŠTE!!!Pokud jste si na všechny otázky odpověděli ano a opravdu jste si pořízení králíčka dobře předem rozmysleli a není to pro vás jen chvilkový rozmar pak si můžete začít hledat toho pravého parťáka a člena rodiny :-).  

_____________________________________________________________________________

Od září 2018 nabízím králíčky pouze na mazlíčky,ne do dalšího chovu!!!

            Chovatelé prosím respektujte mé rozhodnutí a nepište mi !


Vyhrazuji si právo pro výběr nového majitele,nejsem nucena prodat králíčka každému kdo si o něj napíše!Může se stát že bude nějaký zájemce odmítnut(i když už bude mít zaplacenou zálohu,kterou mu samozřejmě poté vrátím) kvůli špatné komunikaci, nedodržení úmluvy, negativní zkušenosti z předchozí komunikace apod.


ZASLÁNÍM ZÁLOHY(nebo celé částky) ZÁJEMCE SOUHLASÍ S MÝMI PODMÍNKAMI REZERVACE a stvrzuje že je předem obeznámen s tím jak o králíčka pečovat a přečetl si na našich stránkách 

RADY DO ZAČÁTKU kde máme základní rady popsané.

Záloha(případně celá předem zaplacená částka) je NEVRATNÁ v případě zrušení rezervace ze strany zájemce a NEPŘENOSNÁ na jiné mládě!!!

                  

Každé miminko od nás dostane na památku (od září 2018 počínaje vrhem CH5) ,,RODNÝ LIST'' kde budou uvedeny informace o králíčkovi a jeho rodičích,ne tři generace předků jako doposud ve Výpisu Předků(tato informace je pro majitele králíčka ,,mazlíčka'' zbytečná,slouží hlavně pro chovatele kteří potřebují informace o příbuznosti daného králíčka do chovu)aby nemohlo dojít ke zneužití a králíček od nás nebyl později prodán do chovu.Rodný list(stejně jako VP) není žádný oficiální doklad původu,je to opravdu jen dáreček na památku:-)!


Králíčci od nás odcházejí do nových domovů podle mého uvážení ve věku 6-8.týdnů,záleží na vyspělosti a samostatnosti jednotlivého mláďete.U většiny miminek bývá odběr možný už v 6-7.týdnech věku ale samozřejmě pokud bude miminko například drobnější  a v tomto věku by ještě nebylo dobré ho od maminky dávat bude odběr možný až mezi 7-8.týdnem věku.DŘÍV JAK V 6.TÝDNECH VĚKU MIMINKA DO NOVÝCH DOMOVŮ NEDÁVÁM!!!U některých miminek ne vždy lze pohlaví určit na 100% proto neručím za správnost!Většině chovatelů se už někdy stalo že pohlaví určily špatně a z holčičky se později ,,vyklubal'' kluk nebo naopak :-).


Prosíme zájemce aby si uvědomily že králíček je živý tvor který má své potřeby a po celý jeho život je potřeba se o něj dobře starat.Bude vás potřebovat nejenom na hraní a mazlení, ale i na krmení, uklízení, česání... Pokud králíčka pořídíte svým dětem bude samozřejmě převážná péče o něj dopadat na vás a Vy za něj budete zodpovědní!

Pořízení králíčka si proto předem dobře rozmyslete,

nevezmu králíčka za pár týdnů nebo měsíců až Vás omrzí zpět a nevracím za něj peníze!!!

Můj chov je pouze zájmový a pro radost,králíčkům věnuji většinu volného času proto mi záleží na tom kam miminka půjdou!Chci jim najít ty nejlepší páníčky kteří je budou brát jako členy rodiny,budou je mít rádi a budou se o ně dobře starat.

Nejsem,nebyla jsem a ani nechci být členkou žádného klubu chovatelů ani s našimi králíčky nejezdím na výstavy!Zákulisní boj mezi chovateli,intriky a pomlouvání ostatních opravdu není pro mě,nechci se ,,bavit'' tím že se budu zabývat osatními a házet na ně špínu!!!

Od každého zájemce který ještě s chovem králíčků nemá zkušenosti očekávám že si vše o jeho chovu předem nastuduje a před příchodem nového člena rodiny si vše potřebné obstará!!!


Miminko pevně rezervuji zájemci až po zaplacení zálohy(polovina ceny),číslo účtu Vám pošlu při potvrzení rezervace na mail,zbytek peněz doplatí zájemce při převzetí králíčka u nás doma.Předběžná rezervace je maximálně na 3.dny,pokud do té doby nebudu mít zálohu na účtu nebo zájemce nepošle alespoň doklad o převodu peněz  bude předběžná rezervace automaticky bez upozornění  ZRUŠENA a miminko bude nabídnuto zpět k rezervaci!!!VÝJÍMKY po špatných zkušenostech kdy si lidé miminko zamluví a pak se mi za celé tři dny neozvou a nemají ani tu slušnost napsat že si to rozmysleli NEDÁVÁM.Prosím,pokud si rezervaci rozmyslíte dejte mi to vědět ať zbytečně několik dní neblokujete miminko jinému zájemci který by o něj opravdu zájem měl.Děkuji.

POKUD KRÁLÍČEK ONEMOCNÍ NEBO UHYNE,NEBO DOJDE K JINÉMU PROBLÉMU Z NAŠÍ STRANY KTERÝ BUDE BRÁNIT V ODBĚRU BUDE VÁM SAMOZŘEJMĚ CELÁ PŘEDEM ZAPLACENÁ ČÁSTKA VRÁCENA.


Se zájemci potřebuji být po celou dobu rezervace v kontaktu proto si musíte kontrolovat emaily.Může se stát že králíček třeba onemocní nebo i uhyne takže to s Vámi musím řešit,toto se může samozřejmě stát i před už domluveným odběrem a jeli byste k nám zbytečně pokud si maily nekontrolujete!________________________________________________________________________________________

Králíčci jsou k OSOBNÍMU ODBĚRU u nás doma,bydlíme na Vysočině v malé obci kousek od Velkého Meziříčí.

Kvůli nevyzpytatelnému chování některých lidí kteří se neumí na návštěvě kde jsou králíčci a samozřejmě mezi nimi jsou i březí samičky a maminky s menšími miminky slušně chovat (běhající a kříčící děti které otevírají klece,bouchají do nich apod.)a stresují je tím(maminky se o miminka můžou přestat starat,březí samičky i potratit) i kvůli riziku zavlečení nějaké nemoci do chovu(často totiž přijedou lidé nemocní,ať už s rýmou,angínou,chřipkou a ještě si chtějí pomazlit ostatní miminka nebo dospělé králíčky) jsem se rozhodla jako už mnoho jiných chovatelů přede mnou že už MIMINKA pro které si zájemci přijedou osobně k nám NEBUDU(počínaje vrhem A6)nadále PŘEDÁVAT V NAŠEM CHOVATELSKÉ ZAŘÍZENÍ kde žijí ale před domem kam Vám donesu pouze Vaše mimčo,předám Vám ho a odpovím na nějaké doplňující otázky k péči o králíčka pokud Vám nebude něco ještě z našich stránek z podsekce ,,RADY DO ZAČÁTKU'' jasné.CIZÍ LIDI UŽ DO CHOVU POUŠTĚT NEBUDU !!!Fotky našich chovných králíčků si můžete prohlédnout na našich stránkách a stejně tak zde máme i spoustu fotek jejich bydlení (abyste věděli v jakých podmínkách králíček vyrůstal) které jakmile děláme nějaké ,,vylepšení'' vždy postupně aktualizuji.Kdo s mým rozhodnutím nesouhlasí a chce vidět i rodiče miminka a ostatní chovné králíčky musí si zamluvit králíčka u jiného chovatele který jim toto umožní,zdraví a spokojenost našich králíčků je pro mě na prvním místě a je pro mě nejdůležitější!Děkuji za pochopení.


Pokud se zájemce nejpozději v den předpokládaného odběru UVEDENÉM NA NAŠICH STRÁNKÁCH u každého vrhu neozve abychom se domluvily na vyzvednutí králíčka zaplacená záloha (nebo celá částka)PROPADÁ a miminko bude uvolněno zpět k prodeji.Na odběru se se zájemci domlouvám alespoň 1-2.týdny před odběrem!!!V práci dělám v nepřetržitém provozu dvanácihodinové směny takže dělám i o víkendech proto ne vždy se můžu zájemci přizpůsobit a musíme se tedy na určitém dni včas domluvit aby se termín vyzvednutí hodil Vám i mě.REZERVOVANÁ miminka je u nás možné nechat bezplatně do 8.týdne věku, pozdější odběr je už zpoplatněn-200 Kč za každý další započatý týden navíc.

Pozdější odběr je samozřejmě možný ale POUZE po vzájemné VČASNÉ PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ !!!

POKUD SI ZÁJEMCE V DOHODNUTÉM TERMÍNU U NÁS MIMINKO (BEZ TOHO ABY SE PŘEDEM OMLUVIL A DOHODNUL SI JINÝ TERMÍN)NEVYZVEDNE A MY TAK BUDEME ČEKAT ZBYTEČNĚ PŘEDEM ZAPLACENÁ ČÁSTKA AUTOMATICKY PROPADÁ A UVOLNÍM PRCKA ZPĚT K PRODEJI!

Prosím zájemce kterým se některé miminko líbí a rádi by si ho zamluvily ale už dopředu vědí že si ho v termínu odběru nebudou moct vyzvednout(ať už kvůli plánované dovolené nebo z jiného důvodu)aby si miminko zamluvily z pozdějšího vrhu nebo u jiného  chovatele.

________________________________________________________________________

Zájemcům kteří  to k nám májí daleko a nemůžou si přijet osobně můžu králíčka poslat přes dopravce zvířat pokud si sami dopravu domluví a objednají.V tomto případě je nutné zaplatit CELOU ČÁSTKU za králíčka předem plus k ceně králíčka připočítávám 100,- Kč za krabici na převoz a naši dopravu králíčka na sběrné místo kde ho dopravci předám.Platbu za králíčka musím mít na účtu nejpozději den před plánovanou dopravou jinak ho nikam NEPOŠLU!!!

Cenu dopravy 350,- pak platíte přímo dopravci při převzetí králíčka.

Neručím za  případné  zrušení dohodnuté dopravy!!!Může se stát že dopravce plánovanou cestu z nějakého důvodu zruší,at'už kvůli počasí(v létě vysoké teploty,v zimě husté sněžení či náledí apod.)nebo malému počtu zájemců.Pokud tato situace nastane musí si opět sám zájemce dohodnout dopravu v nejbližším možném termínu  nebo si králíčka u nás vyzvednout osobně!!!

                DOPRAVCE ZVÍŘÁT   www.privez-zvire.cz/

                                             

Krabice na převoz si speciálně na tento účel objednávám aby v ní králíček na dlouhé cestě měl dostatek místa.Samozřejmě i každý králíček který jede do nového domova přes dopravce dostane svůj ,,Rodný list'' a krmení do začátku na které je zvyklý.

                      

Foto:krabice připravená na dopravu.Rodný list je nalepený na krabici,vnitřek krabice je vystlaný slámou a senem a je tam i sklenička s krmením do začátku.                   

..........................................................................................................................

                              

  •                                  
  •                     Kopírování a šíření textů či fotografií z těchto stránek 

       nebo z našich alb fotek na rajčeti bez našeho souhlasu je ZAKÁZÁNO!