Zakrslý Teddy krátkouchý-ZTd

________________________________________________________


                                 TEDDY

je plemeno zakrslého DLOUHOSRSTÉHO králíčka, které se k nám dostalo v roce 2006 ze západní Evropy - hlavně z Německa, Nizozemí a Belgie.TEDDY je dosud neuznané plemeno, ale i tak každý TEDDY králíček od nás obdrží rodokmen – třígenerační informativní výpis předků-VP.

 Charakteristickým znakem pro teddíky je hustá, dlouhá a hebká srst s pestrou škálou barev a klidnou povahou. Jeho chov je stejný jako u jiných zakrslých králíčků jenom je potřeba počítat s pravidelným pročesáváním a údržbou srsti!!! Králíčci se rodí neosrstění a během pár dnů po narození jim začne srst narůstat,pro teddíky je hlavním znakem že srst je na zadečku do tvaru ,,klínu''.Králíček který se narodí bez klínu nemůže být nikdy Teddy!

    

Králíček během roku průběžně líná,po vylínání může vypadat jako krátkosrstý, v období největšího obrůstu jako chlupatá koule:-).Počítejte s tím že Teddy i když je zakrslé plemeno tak tím že má dlouhou huňatou srst vypadá o hodně větší,srst velikost králíčka opticky zvětšuje což hodně lidí při prvním pohledu na něj překvapí.Kdo chce i na pohled ,,mini'' králíčka určitě nedoporučuji dlouhosrstého Teddyho !!!

Na fotkách naše samička Charlotte,vlevo po vylínání a v pravo když je krásně nasrstěná. 

Hmotnost dospělého TEDDY je mezi 1000 g až 1500 g.
Chovné samičky by měly vážit více než 1200 g.Ideální váha zakrslé samičky TEDDY se pohybuje kolem 1350 g.
Dospělý sameček by měl vážit 1000 g -1350 g, přičemž ideální hmotnost je také 1350 g.
Toto jsou pouze ideální hmotnosti, pokud máte teddíka o hmotnosti jen 800 g nebo naopak většího 1600 g tak je to také v pořádku ale tito jedinci by neměli být používaní v chovu.


________________________________________________________________