Zakrslý Teddy krátkouchý-ZTd

                      Na fotkách na ukázku někteří z našich králíčků.

________________________________________________________


                                 TEDDY

je plemeno zakrslého DLOUHOSRSTÉHO králíčka, které se k nám dostalo v roce 2006 ze západní Evropy - hlavně z Německa, Nizozemí a Belgie.TEDDY je dosud neuznané plemeno!Jelikož není Teddy uznaným plemenem, není možné vystavovat PP(průkaz původu) králíkům kteří nepochází z novošlechtění. Místo PP se teddíkům z hobby chovů vystavuje VP(výpis předků), který obsahuje 3 generace předků daného králíčka.S Teddy králíčkem se také můžete zůčastňovat pouze speciálních výstav pořádaných svazem chovatelů Teddy králíčků.


 Charakteristickým znakem pro teddíky je hustá, dlouhá a hebká srst s pestrou škálou barev a klidnou povahou. Jeho chov je stejný jako u jiných zakrslých králíčků jenom je potřeba počítat s pravidelným pročesáváním a údržbou srsti!!! Králíčci se rodí neosrstění a během pár dnů po narození jim začne srst narůstat,pro teddíky je hlavním znakem že srst je na zadečku do tvaru ,,klínu''.Králíček který se narodí bez klínu nemůže být nikdy Teddy!

Hmotnost dospělého TEDDY je v průměru mezi 1000 g až 1500 g.,ideální hmotnost chovných jedinců je kolem 1200-1350gr.Pokud máte teddíka o hmotnosti jen 900 g nebo naopak většího 1600 g tak je to také v pořádku.

    

______________________________________________________________________________

Králíček během roku průběžně líná,po vylínání může vypadat téměř jako krátkosrstý, v období největšího obrůstu jako chlupatá koule:-).Na fotkách naše samička Charlotte,vlevo když je krásně nasrstěná a vpravo po vylínání.


Před pořízením králíčka si prosím uvědomte jeho velikost v dospělosti!Často se setkávám se zděšeným výrazem zájemců když u nás uvidí ,,nasrstěného''dospěláka,v horším případě některým připadá velké dokonce i mládě pro které si přijeli což už i na mě je opravdu moc a nejraději bych tyto zájemce poslala domů bez králíčka.:-( Teddy i když je zakrslé plemeno tak tím že má dlouhou huňatou srst vypadá o hodně větší,srst velikost králíčka opticky zvětšuje což hodně lidí při prvním pohledu na něj nemile překvapí.Kdo chce i na pohled ,,mini'' králíčka určitě nedoporučuji dlouhosrstého Teddyho a pro některé lidi dost možná ani jiné krátkosrsté zakrslé plemeno(nejmenší plemena váží kolem jednoho kila),pokud totiž někomu připadá králíček který váží něco málo přes jedno kilo obrovský tak by si ho určitě neměl vůbec pořizovat!!!Žádný DOSPĚLÝ zakrslý králíček se Vám  nevejde do dlaně a nebude malý jako mláďata králíčků které vídáte ve zverimexech!

                        Na obou fotkách naši samečci Xilit a Rarášek.

  Na levé fotce nasrstěný Xilit a ostříhaný Rarášek,na druhé fotce oba kluci ostříhaní.

Fotky kde jsou králíčci ostříhaní jsou pouze na ukázku rozdílu velikosti dlouhosrstého a ,,krátkosrstého'' králíčka,v žádném případě tím nechci někoho nabádat aby svého teddíka stříhal(upozornění pro nějakého nenechavce který by měl problém)!Já naše králíčky občas(nejčastěji na léto)stříhám,někdy úplně nakrátko někdy jen zastřihnu konečky aby se srst tak necuchala.Srst jim za čas doroste ale svého králíčka samozřejmě NESTŘÍHEJTE pokud ho budete pravidelně časat a o jeho dlouhou srst pečovat. :-) Teddy není plemeno které stříhání vyžaduje!

                                                     Na fotce náš Xilitek ostříhaný nakrátko :-).

                                   Na fotce Lily které jsem jen sestříhala konečky srsti :-).

                                                        Na fotce Anýsek když je krásně nasrstěný.