Zakrslý Teddy krátkouchý-ZTd

                      Na fotkách na ukázku někteří z našich králíčků.

________________________________________________________


                                 TEDDY

je plemeno zakrslého DLOUHOSRSTÉHO králíčka, které se k nám dostalo v roce 2006 ze západní Evropy - hlavně z Německa, Nizozemí a Belgie.TEDDY JE DOSUD NEUZNANÉ PLEMENO!!!

Jelikož není Teddy uznaným plemenem je možné vystavovat PP(průkaz původu) pouze králíkům kteří pochází od registrovaného chovatele který má povoleno novošlechtění!!!Místo PP se teddíkům z hobby chovů (ať už je chovatel registrovaný nebo ne v nějakém chovatelském klubu) většinou vystavuje jako doklad původu VP(výpis předků) který obsahuje 3 generace předků daného králíčka. 

S Teddy králíčkem se ale i tak můžete zůčastňovat speciálních výstav pořádaných svazem chovatelů Teddy králíčků.

s VP-doklad původu třígenerační Výpis předků-králíček pochází z hobby chovu

s PP -oficiální Průkaz původu-králíček pochází od chovatele který má povoleno novošlechtění             

_____________________________________________________________________________________________

 Charakteristickým znakem pro teddíky je hustá, dlouhá a hebká srst s pestrou škálou barev a klidnou povahou. Jeho chov je stejný jako u jiných zakrslých králíčků jenom je potřeba počítat s pravidelným pročesáváním a údržbou srsti!!! Králíčci se rodí neosrstění a během pár dnů po narození jim začne srst narůstat,pro teddíky je hlavním znakem že srst je na zadečku do tvaru ,,klínu''.Králíček který se narodí bez klínu nemůže být nikdy Teddy!

Na fotkách miminka ve věku 1.týden.

______________________________________________________________________________

Králíček během roku průběžně líná,po vylínání může vypadat téměř jako krátkosrstý, v období největšího obrůstu jako chlupatá koule:-).

Na fotkách naše samička Charlotte,vlevo když je krásně nasrstěná a vpravo po vylínání.

_____________________________________________________________


Hmotnost dospělého TEDDYHO je v průměru mezi 1000 g až 1500 g.,ideální hmotnost chovných jedinců je kolem 1200-1350gr.Pokud máte teddíka o hmotnosti jen 900 g nebo naopak většího 1600 g tak je to také v pořádku.Samozřejmě ne každé miminko ve vrhu bude v dospělosti stejně velké,to je ale příroda,i po drobnějších rodičích se může narodit mimčo které bude v dospělosti větší s delšími oušky a naopak po větších rodičích může být mimčo drobnější s ,,mini'' oušky.Pokud toužíte po králíčkovi se zaručenou velikostí a hmotností pořiďte si raději plyšáka který už nevyroste a bude podle Vašich představ.   

Často se totiž setkávám se zděšeným výrazem zájemců když u nás uvidí dospěláka,v horším případě některým připadá velké dokonce i mládě pro které si přijeli což už i na mě je opravdu moc a nejraději bych tyto zájemce poslala domů bez králíčka.:-( Teddy i když je zakrslé plemeno tak tím že má dlouhou huňatou srst vypadá o hodně větší,srst velikost králíčka opticky zvětšuje což hodně lidí při prvním pohledu na něj nemile překvapí.Kdo chce i na pohled malého králíčka určitě nedoporučuji dlouhosrstého Teddyho a lidem kteří nemají představu o velikosti dospělého zakrslého králíčka ani jiné krátkosrsté plemeno(nejmenší zakrslá plemena váží kolem jednoho kila),pokud totiž někomu připadá králíček který váží kolem jednoho kila obrovský tak by si ho určitě neměl vůbec pořizovat!!!Žádný DOSPĚLÝ zakrslý králíček se Vám  nevejde do dlaně a nezůstane malý jako mláďata králíčků které vídáte ve zverimexech!

                        Na obou fotkách naši samečci Xilit a Rarášek.

  Na levé fotce nasrstěný Xilit a ostříhaný Rarášek,na druhé fotce oba kluci ostříhaní.

Fotky kde jsou králíčci ostříhaní jsou pouze na ukázku rozdílu velikosti dlouhosrstého a ,,krátkosrstého'' králíčka,v žádném případě tím nechci někoho nabádat aby svého teddíka stříhal(upozornění pro nějakého nenechavce který by měl problém)!Já naše králíčky občas(nejčastěji na léto)stříhám,někdy úplně nakrátko někdy jen zastřihnu konečky aby se srst tak necuchala.Srst jim za čas doroste ale svého králíčka samozřejmě NESTŘÍHEJTE pokud ho budete pravidelně časat a o jeho dlouhou srst pečovat. :-) Teddy není plemeno které stříhání vyžaduje!

                                                     Na fotce náš Xilitek ostříhaný nakrátko :-).

                                   Na fotce Lily které jsem jen sestříhala konečky srsti :-).

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

                                            

                      Kopírování a šíření textů či fotografií z těchto stránek 

   nebo z našich alb fotek na rajčeti bez našeho souhlasu je ZAKÁZÁNO!